منتظر خودروی مزدا RX-9 در سال ۲۰۱۷ باشید

منتظر خودروی مزدا RX-9 در سال ۲۰۱۷ باشید 

مزدا خودورساز ژاپنی می خواهد با مدل مزدا RX-9 به میدان رقبت های خودرو در سال ۲۰۱۷ وارد شود و باید ببینیم این ماشین چه حرفی برای گفتن خواهد داشت. شواهد و قرائن حاکی این هستند که مزدا در حال آماده‌سازی نسخه‌ی پیش‌تولید مزدا RX-9 برای نمایشگاه خودرو توکیو در اکتبر سال ۲۰۱۷ است. از امروز، تقریبا یک سال تا اولین پیش‌نمایش این خودرو زمان باقی‌ مانده است.

 

سال ۲۰۱۷ برای مزدا بسیار حائز اهمیت است، چرا که مصادف با پنجاهمین سالگرد تولید پیشرانه‌های روتاری ( rotary) است. با گجت نیوز همراه شوید.مزدا کوزمو اسپرت (Cosmo Sport)، نخستین خودرو در جهان بود که این تولیدکننده در سال ۱۹۶۷ با موتور روتاری به تولید انبوه رساند. از اوایل سال جاری که صحبت‌های زیادی حول ارائه جایگزینی برای مدل RX-8 به وجود آمده‌ است،

 

گمانه‌زنی‌های متعددی مبنی بر عرضه‌ی کوپه جدیدی با پیشرانه‎ی روتاری عنوان شد. اما این یک فصل جدید برای سری RX خواهد بود و اخباری در مورد نمونه جدید این خودروی اسپرت دوست‌داشتنی از توکیو شنیده می‌شوند.

منتظر خودروی مزدا RX-9 در سال 2017 باشیدمنابع معتبر و آگاه اعلام داشته‌اند که نمونه‌ی نهایی این خودرو در نمایشگاه اتومبیل توکیو ۲۰۱۹ رونمایی خواهد شد. البته نسخه‌ی مفهومی و پیش‌نمایش آن نیز سال آینده پا به توکیو خواهد گذاشت.خودروی RX-9 از یک پیشرانه‌ی وانکل استفاده خواهد کرد. این پیشرانه همچنین حجم ۱٫۶ لیتری و یک عدد توربوشارژر خواهد داشت. نهایت قدرت تولیدی این پیشرانه ۴۰۰ اسب بخار است.

 

مهندسین مزدا نیز در تلاش هستند تا بتوانند در مدل قابل‌ عرضه‌ی این خودرو، به وزنی کم‌تر از ۱۳۰۰ کیلوگرم دست یابند.

منتظر خودروی مزدا RX-9 در سال 2017 باشیدهنوز اطلاعات دقیقی در خصوص این خودرو موجود نیست، اما گفته‌ شده که شتاب‌گیری آن بسیار مطلوب و همانند موتورسیکلت‌ها خواهد بود. این خودرو همچنین قیمتی معادل ۷۹ هزار دلار خواهد داشت.مزدا همواره عادت داشته خودروهایی سبک‌وزن و چابک تولید کند.

 

حالا با وجود اطلاعاتی که از نسخه‌ی جدید RX-9 در دست داریم، انتظار می‌رود شاهد رقیب جدیدی برای GT-R شرکت نیسان و مدل‌های سبک‌وزن آلفا رومئو نظیر ۴C باشیم. باید صبر کرد تا پس از معرفی جدیدترین خودروی مزدا، رقابت جاده‌ای این تیپ از اتومبیل‌ها را مشاهده کنیم.

 

 

سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*